Psychoterapia

Psychoterapia małżeńska


Psychoterapia małżeńska

Pożycie małżeńskie bywa trudne i narażone na kryzysy. Rozmaite przyczyny mogą sprawić, że psychoterapia małżeńska okaże się rozwiązaniem niezbędnym, którego unikanie nie ma sensu. Oczywiście poddać jej mogą się jedynie małżonkowie wykazujący w tym względzie wspólną wolę. Nie można prowadzić jej wobec jednej osoby, aczkolwiek w razie potrzeby sesje indywidualne są praktykowane. Doświadczeni specjaliści będą szukać rozwiązania optymalnego.

Jak psychoterapia małżeńska wspiera pary

Nawet związki z pozoru bardzo udane mogą znaleźć się w kryzysie. Małżeństwo, choć z definicji bardziej spójne, pozostaje w dalszym ciągu relacją międzyludzką, a ta z natury rzeczy jest narażona na trudne momenty. Na co dzień wynika wiele drobnych problemów i nie wymagają one pomocy z zewnątrz, ale gdy sytuacja zaczyna się wymykać spod kontroli, należy zasięgnąć fachowej porady. Gabinety Psychoterapii oferują wszystkim zainteresowanym parom niezbędne w takich okolicznościach wsparcie.

Terapeuci sojusznikami małżeństw

Zaniechania związane z pokonywaniem barier pomiędzy ludźmi mogą mieć fatalne skutki. Separacje i rozwody są źródłem frustracji i stresu – zarówno dla małżonków, jak też ich bliskich, a w szczególności dzieci. Także z myślą o nich warto podjąć walkę o to, by relacja przetrwała, a psychoterapia małżeńska może mieć w tym kontekście kluczowe znaczenie. Gwarantujemy wszechstronną pomoc psychologiczną i seksuologiczną, zorientowaną na określone typy problemów występujących w związku.

Psychoterapia małżeńska – kiedy warto się na nią udać?

W dzisiejszym świecie trudno unikać jest stresu czy frustracji, które mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej spowodowane są problemami w pracy czy w domu. Zdarza się jednak, że trudno jest znaleźć oparcie w najbliższej osobie, czyli współmałżonku. Niestety coraz częściej związane jest to z kryzysem, jaki przechodzą pary. Może on pojawić się na każdym etapie związku, nieważne jak długo jesteście razem. Trudności w małżeństwie są czymś naturalnym, jednak nie każdy umie sobie z nimi poradzić. W takich sytuacjach niezwykle przydatna może być psychoterapia małżeńska, której celem jest przede wszystkim pomoc w komunikacji małżonkom.

Przyczyn problemów we wzajemnych relacjach może być wiele i w takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą rozwiązać problemy oraz ułatwią ponowne znalezienie nici porozumienia w związku.

Zgodne małżeństwo to szczęśliwe małżeństwo

Psychoterapia małżeńska będzie miała sens tylko wtedy, gdy obie strony będą chciały czynnie w niej uczestniczyć. Proszenie o pomoc specjalisty wymaga od małżeństwa odwagi, ponieważ jest to niewątpliwie trudne. Jednak może to być skuteczny sposób, żeby uchronić związek przed rozpadem.

W każdym małżeństwie niezwykle ważna jest komunikacja, zrozumienie swoich potrzeb oraz wsparcie. Razem z naszymi pacjentami będziemy wspólnie analizować problemy, które pojawiły się w związku, a następnie szukać sposobów ich rozwiązania.

Jesteśmy zdania, że każdą relację można naprawić i każdy kryzys można zażegnać. Dla wszystkich osób, które chcą zawalczyć o swoje małżeństwo, rozwiązaniem może być właśnie pomoc doświadczonego psychoterapeuty. Zachęcamy wszystkich, których dotykają różne problemy w związku do tego, by spróbowali poszukiwać rozwiązania za pomocą rozmowy i próby zrozumienia drugiej strony. Psychoterapia małżeńska pomaga nie tylko odbudować więzi pomiędzy małżonkami, ale też nauczyć wzajemnej komunikacji, tak ważnej do szczęśliwego życia we dwójkę.