Psychoterapia

Psychoterapia par


Psychoterapia par

Przyglądając się niektórym związkom, odnosimy wrażenie, że są idealne, porozumiewają się bez słów i nie mają między sobą żadnych spięć. Prawdą jednak jest, że nie ma doskonałych relacji, w których nie pojawiałyby się kłótnie czy tzw. „ciche dni”. Każda z par przeżywa najpiękniejszy okres zauroczenia, ale też trudniejsze momenty wymagające z obu stron zrozumienia oraz cierpliwości, a niekiedy także skorzystania z pomocy, jaką jest terapia par. Nierzadko zdarza się, że problemy zaczynają przerastać obojga i wymagają udziału osoby trzeciej, niezaangażowanej w konflikt – coś w rodzaju mediatora. Takim właśnie może być psychoterapeuta, który pomoże ustalić źródło problemu i go rozwikłać.

Co w czasie kryzysu?

Kryzysy w związkach nie są czymś nadzwyczajnym. Po prostu się zdarzają, a psychoterapia par może być bardzo skutecznym narzędziem radzenia sobie z nimi. Niestety bywa tak, że ludzie nie są w stanie sami rozwiązać swoich problemów, które z czasem coraz bardziej zaczynają nas przerastać, a nawet powodować większe załamania nerwowe. Chociaż próbują znaleźć na nowo wspólny język, to ich sytuacja nadal się pogarsza. Skutkiem finalnym może być rozpad związków, które dałoby się uratować, gdyby w odpowiednim czasie zdecydowały się na specjalistyczną pomoc, jaką jest terapia par. My ją proponujemy i zrobimy wszystko, aby okazała się skuteczna, a jej efekty długoterminowe. Z doświadczenia wiemy, że wspólne rozwiązanie problemu zacieśnia więzi, dlatego po skończonej terapii par dwojga ludzi łączy jeszcze głębsza relacja.

Skuteczna psychoterapia par z naszym wsparciem

Związki są narażone na liczne zawirowania, wynikające zarówno ze specyfiki osobowości konkretnych ludzi, jak też czynników zewnętrznych, które mogą negatywnie oddziaływać na relacje partnerskie. Czasami jako ludzie nie potrafimy zidentyfikować nawet źródła kryzysu, a bez tego nie ma mowy o jego rozwiązaniu. Z kolei niekiedy pary borykają się z traumą, która nie pozwala im iść do przodu i prawidłowo zacieśniać więzi – w takich sytuacjach potrzebny jest ktoś, kto właściwie przepracuje z nami trudne przeżycia odciskające swoje piętno na psychice. Psycholodzy czy seksuolodzy z Gabinetów Psychoterapii posiadają szereg bogatych doświadczeń oraz gruntowne wykształcenie. Wiedzą, co zrobić, aby problemy w relacjach wreszcie zyskały ostre rysy, a to pozwoli je wyeliminować.

Terapia par – dla kogo?

Terapia par nie tylko pozwala poznać oczekiwania drugiej osoby i znaleźć wspólny język, którym mogliby się na nowo zacząć komunikować. Nierzadko zdarza się tak, że problemy w związkach stają się przyczyną np. depresji, której wyeliminowanie możliwe jest tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na terapię par. Gabinety Psychoterapii zapraszają do siebie wszystkich tych, którzy z jakichś względów czują się nieszczęśliwi u boku drugiej osoby i chcieliby to zmienić, ale również tych, dla których celem jest umocnienie więzi w związku lub głębsze zrozumienie swojego wybranka czy wybranki.

Związek można ocalić

Wszystkie pary, które nie potrafią ze sobą rozmawiać i czują, że narastająca zła atmosfera może zatruć ich związek na dobre, nie powinny zwlekać. Prosimy zwrócić się do nas. Zapewnimy idealne warunki do tego, aby otworzyć się i szczerze porozmawiać o niespełnionych oczekiwaniach, narastających problemach z komunikacją. Następnie zaczniemy szukać przyczyn problemów, a potem uczynimy wszystko, by odeszły w niepamięć. Psychoterapia par w naszych gabinetach pozwala na poprawę jakości relacji, a co za tym idzie – również indywidualnego samopoczucia.